BAŞTANBAŞA BALKANLAR GEZİSİ

Bursa, 17.Kasım.2011

BAŞTANBAŞA BALKANLAR GEZİSİ

 

Bu seneki kurban bayramında, ülkede kalmayalım da, evlad-ı fatihan’ın ülkesini, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan ve Bosna’yı gezelim dedik. 6.Kasım.2011 günü Joly Turun düzenlediği geziye Türk Havayolları uçağı ile Atatürk hava limanından yola çıktık. Saat 12,35 idi. Tam vaktinde hareket ettik ve saat 14 civarında Üsküp havalimanına indik.

Üsküp havalimanını Tav işletiyor. Yollardaki bilbordlarda Tayyip Erdoğan’ın resimleri var. Bütün Balkan ülkelerinde Tayyip Erdoğan’ın birçok posteri ile karşılaştık.  Aramızdan bazılarının Türkiye adına gurur duymak yerine, Başbakanın aleyhine ağza alınmayacak kelimeler söylemesi çok rahatsız edici idi. Bu nasıl bir kindir hakikaten anlayamadım ve anlayamıyorum.

Şehrin çarşısını dolaştık, fakat bayram dolayısıyla her yer kapalı idi. Türk olmayanların veya Müslüman olmayanların dükkanları açıktı. Bu sebeple çarşının fotoğraflarını çekmedim. Ancak, Köse Mustafa Paşa camiinin resimlerini çektim. Bütün Balkanlarda camilerde bir de yeşil renkli beyaz aylı bayrak asılı idi. Bu bayrak Müslüman birliği bayrağı imiş. İşte size çınarları ile tipik Türk camileri.

Bu Dosyayı Açmak İçin Tıklayınız...