BENİM GÖZLERİM AÇILIMI OKUMUYOR MU?

Bursa, 10.Kasım.2009

BENİM GÖZLERİM AÇILIMI OKUMUYOR MU?

Son birkaç aydır galiba çoook ihtiyarladım. Nerden mi anlıyorum?

Anlatayım.

Her gün sabah yüzümü yıkadığım lavabonun yanında bir de kantar var. Hani bazı kantarlar , efsaneye göre insanın günahlarını tartar, ama benim kantar, insanın ağırlığını tartıyor.

Size kantarı tarif edeyim. Son senelerde ortaya çıkan , üzerine çıkılacak yeri camdan olan bir kantar.  Bu kantarlarla olan muhabbetim de çok eskidenberi ve epey özeldir.

Bir tarihlerde vücut ağırlığım 75 kg. larda dolaşırken emekli olmuştum. Yine her sabah tartılıyordum. Ne güzel! Her sabah tartılıyorum 75 kg. 75. kg.  fakat bütün eş dost “Sen çok şişmanladın diyor” hadi canım her sabah tartılıyorum 75 kg. çıkıyorum diye cevap veriyordum.

Bir gün , şimdi rahmetli olan bir arkadaşım evime geldi. O da çok kilo almışsın dedi ve hemen kantarı getirdik. Eşim , çocuklar, onun eşi , çocukları tartıldık, kantar gayet iyi tartıyor. Arkadaşım da o gün tartılmış. 81,350 kg. imiş. Ben kantara çıktım. 75 kiloyum, Arkadaşım da çıktı , aaa ne görelim o da 75 kg. Meğer bizim kantar 75 kg. dan fazla tartmıyormuş. Ben olmuşum 85 kg.  O gün , bu gündür kilo veremiyorum, 85 kilo ve civarında gidiyorum. Tabii , hemen o kantarı cezalandırdık ve evimizden uzaklaştırdık.

Yeni kantarımızdan çok memnunuz, ama son zamanlarda kantara bir şeyler oldu.

Kantarın üzerinde (slippery when wet) diye yabancı dilde bir yazı vardı. Bilenler, bilmeyenlere ne manaya geldiğini söylesinler. Bu laf da Nasrettin Hoca hikayelerinden alınma biliyorsunuz değil mi? Yani alıntı yapıyorsun da , alıntı olduğunu söylemiyorsun diyenlere bakın tam bir ifade vermiş oluyorum.

Şu meşhur AÇILIM laflarından sonra sabahları kantarın başına gittiğimde , önceki gavurca yazıyı şöyle görüyorum. (SLIPPERY VHEN VET).

Çok telaşlandım dostlar. Ama çooook.

Hemen gözlerimin tedavisine gittim. Fakat bir fayda vermedi.

Hala benim gözlerim, Türkiye’de bazı harfleri göremiyor.

Gözlerim açılmıyor veya açılımı göremiyor. Şu işe bakın, kedi yavrularının bile gözleri en kısa zamanda açılır. Benim gözlerim 60 yaşlarından sonra BAZI AÇILIMLARI İYİ GÖREMİYOR.

Yeminli mali Müşavir

Cevdet Akçakoca